Здійснити такі перетворення а) цинк -> цинк хлорид -> цинк гідроксид -> цинк сульфат б)

магній -> магній хлорид -> магній гідроксид -> магній сульфат 2. Добути цинк сульфат двома способами 3. Який об'єм водню виділиться під час взаємодії кальцію масою 65г з хлоридною кислотою? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Молчанов Игорь.

Ответ:

a) Zn + Cl2 --- ZnCl2

ZnCl2 + 2H2O --- Zn(OH)2 + 2HCl

Zn(OH)2 + H2SO4 --- ZnSO4 + 2H2O

b) Mg + Cl2 --- MgCl2

MgCl2 + 2H2O --- Mg(OH)2 + 2HCl

Mg(OH)2 + H2SO4 --- MgSO4 + 2H2O

c) 1 способ:

Zn + FeSO4 = ZnSO4 + Fe

2 способ:

Zn + H2SO4 --- ZnSO4 + H2

Объяснение:

Дано:

m(Ca) = 65g

Решение:

Сa + 2HCl --- CaCl2 + H2

n(Ca) = 65/40 = 1.625 моль

n(Ca) = n(H2) = 1.625 моль

V(H2) = 1.625 * 22.4 = 36.4 л