Завдання 1. 1) Письмово обчислити масу речовини і об’єм води (оформити у вигляді задачі), необхідні

для приготування розчину: І варіант – масою 40 г із масовою часткою солі 15%. 2) Дати відповіді на запитання: а) Яке обладнання необхідне, щоб зважити сіль для розчину? б) Чому маса води у грамах дорівнює об’єму води у мілілітрах? в) Як називається лабораторний посуд, у якому відміряли об’єм води? г) Як правильно (у чому? і чим?) змішувати компоненти розчину?​Потрібно дуже швидко!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Баранова Анастасия.

Ответ:

Задача 1:

Маса речовини (солі) - 40 г

Масова частка солі - 15%

Маса розчину (сумарна) - маса солі / масову частку солі * 100% = 40 / 0.15 * 100% = 266.67 г

Маса води - маса розчину - маса солі = 266.67 - 40 = 226.67 г

Об'єм води - маса води / щільність води = 226.67 г / 1 г/мл = 226.67 мл


Відповіді на запитання:

а) Для зважування солі потрібна аналітична вага з точністю до 0.01 г.

б) Маса води в грамах дорівнює об'єму води у мілілітрах, оскільки щільність води дорівнює 1 г/мл.

в) Лабораторний посуд, у якому можна відміряти об'єм води, називається мірною колбою або мірною циліндром.

г) Для правильного змішування компонентів розчину потрібно використовувати магнітну мішалку або добре перемішувати розчин з допомогою скляної палички. Також важливо додавати компоненти розчину поступово і пильно спостерігати за процесом змішування, щоб уникнути неконтрольованого реагування компонентів.