Під час бромування етину обʼємом 56 л увібрався бром масою 640 г. Обчислити масову частку домішок

у складі реагента . Яка маса утвореного продукту ?

Ответы на вопрос

Отвечает Басиева Эвелина.

Ответ:

маса утвореного продукту C2H2Br2 дорівнює приблизно 174 г.

Объяснение:

C2H2 + Br2 → C2H2Br2

Відомо, що при бромуванні етину, бром і етин реагують у молевому співвідношенні 1:1, тому кількість молів брому, яка брала участь у реакції, можна обчислити за допомогою його обʼєму та густиною:

n(Br2) = V(Br2) × d(Br2) / M(Br2) = 56 л × 3.12 г/см³ / 159.8 г/моль ≈ 1.09 моль

Масову частку домішок можна обчислити, віднімаючи масу чистого брому, яка відповідає кількості брому, яка брала участь у реакції, від загальної маси брому, яка була взята у реакцію:

m(домішки) = m(загальна) - m(чистий Br2) = 640 г - 159.8 г/моль × 1.09 моль ≈ 462 г

Маса утвореного продукту, C2H2Br2, дорівнює масі брому, яка брала участь у реакції:

m(C2H2Br2) = m(Br2) = 159.8 г/моль × 1.09 моль ≈ 174 г

Отже, масова частка домішок у складі реагента становить приблизно 72.2%, а маса утвореного продукту C2H2Br2 дорівнює приблизно 174 г.