чи вистачить нітратної кислоти взятої масою 8 г на повне перетворення 3.36 г кальцію оксиду на

відповідну сіль.​

Ответы на вопрос

Отвечает Джальджиреев Мерген.

Відповідь: Запишемо рівняння реакції між нітратною кислотою (HNO3) та кальцію оксидом (CaO):

CaO + 2HNO3 → Ca(NO3)2 + H2O

За рівнянням реакції одна молекула CaO реагує з двома молекулами HNO3, тому щоб перетворити 3.36 г CaO потрібно:

знайти кількість молей CaO:

m(CaO) = 3.36 г / 56.08 г/моль = 0.06 моль

знайти кількість молей HNO3, необхідну для реакції з CaO:

n(HNO3) = 2 * 0.06 моль = 0.12 моль

знайти масу HNO3, необхідну для реакції з CaO:

m(HNO3) = n(HNO3) * M(HNO3) = 0.12 моль * 63.01 г/моль = 7.56 г

Отже, для повного перетворення 3.36 г CaO потрібно 7.56 г HNO3. Таким чином, нітратної кислоти взятої масою 8 г вистачить для реакції з CaO в обсязі, більшому, ніж необхідний, тому вона буде вичерпана.