!!СРОЧНО!!НАПИШИТЕ ДАНО И РЕШЕНИЕ!! Обчислити масу кислоти та об"єм води, необхідні для

приготування 400 г розчину з масовою часткою розчиненої речовини 15%.

Ответы на вопрос

Отвечает Чепурных Ульяна.

Відповідь:

60г і 340 мл

Пояснення:

Дано:

m(роз-ну) = 400г

w = 15%
Знайти:

m(роз.реч-ни) - ?
V(H2O) - ?

Розв‘язання:

w = (m(роз.реч-ни)/ m(роз-ну))•100%

m(роз.реч-ни) = (w•m(роз-ну)/100%

m(роз.реч-ни) = (15•400)/100= 60 (г)

m(роз-ну) = m(роз.реч-ни) + m(H2O)

m(H2O) = m(роз-ну) - m(роз.реч-ни)

m(H2O) = 400 - 60 = 340 (г)

V(H2O) = m(H2O) • p(H2O); p(H2O)=1

V(H2O) = 340•1=340 мл

Відповідь: 60 г кислоти і 340 мл води.