1)До 200 г розчину з масовою часткою ортофосфатної кислоти 50 % добавили 200 г розчину з масовою

часткою ортофосфатної кислоти 10 %. Обчисли масову частку речовини у добутому розчині. Дано: Розв‘язання: 2)Напиши формули основи і кислоти за їхніми назвами та формули відповідних їм оксидів: Кальцій гідроксид: ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!!ДАЮ 50 БАЛІВ!! БУДЬ ЛАСКА!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Волковысский Александр.

Ответ:

Масова частка кислоти в добутому розчині складає 30%.

Объяснение:

Дано:

m1(розчину) = 200 г

ω 1(кислоти) = 50% = 0,5

m2(розчину) = 200 г

ω 2(кислоти) = 10% = 0,1

Знайти:

ω 3(кислоти) — ?

Розв’язання:

m(кислоти) = m(розчину) × ω (кислоти)

m1(кислоти) = m1(розчину) × ω 2(кислоти) =

= 200 × 0,5 = 100 г

m2(кислоти) = m2(розчину) × ω 2(кислоти) =

= 200 × 0,1 = 20 г

m3(кислоти) = m1(кислоти) + m2(кислоти) =

= 20 + 100 = 120 г

m3(розчину) = m1(розчину) + m2(розчину) =

= 200 + 200 = 400 г

ω 3(кислоти) = m3(кислоти) : m3(розчину) =

= 120 : 400 = 0,3 = 30%.

2) Кальцій гідроксид: Ca(OH)₂