2. Число молекул у кисні об'ємом 11,2 л (н.у.) становить: а) 3,01-10²³.6) 12,04-10²³.в)

3,01-10²⁴.г) 1,204-10²³.​

Ответы на вопрос

Отвечает Balan Sergei.

Відповідь:правильна відповідь: а) 3,01-10²³.

Пояснення:Для розв'язання задачі використаємо формулу ідеального газу:

PV = nRT,

де P - тиск газу, V - його об'єм, n - кількість речовини в молях, R - універсальна газова стала, T - температура в Кельвінах.

Задано об'єм кисню 11,2 л при нормальних умовах (н.у.), тобто тиску 1 атм і температурі 273 К. За умов нормальних умов 1 моль будь-якого газу займає об'єм 22,4 л. Таким чином, об'єм кисню виражається у відношенні до 22,4 л на моль:

n = V / Vм,

де Vм = 22,4 л/моль - молярний об'єм.

Підставляємо дані:

n = 11,2 л / 22,4 л/моль = 0,5 моль.

Отже, кількість молекул кисню дорівнює:

N = n * NA,

де NA - число Авогадро, яке дорівнює 6,02 · 10²³ молекул на моль.

Підставляємо значення:

N = 0,5 моль * 6,02 · 10²³ молекул на моль ≈ 3,01 · 10²³ молекул.

Тож правильна відповідь: а) 3,01-10²³.