у медицині використовують розчин солі з масовою часткою 10 процентів і води визначити масу солі та

масу води необхідні для приготування 500 г фізіологічного розчину ПОМОГИТЕ СРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Мацун Анастасія.

Ответ:

Маса солі, яку необхідно взяти, буде дорівнювати 10% від маси фізіологічного розчину. Іншими словами, маса солі дорівнює 0,1 × 500 г = 50 г.

Маса води буде дорівнювати різниці між масою фізіологічного розчину і масою солі, тобто:

маса води = маса фізіологічного розчину - маса солі маса води = 500 г - 50 г маса води = 450 г

Отже, для приготування 500 г фізіологічного розчину з масовою часткою 10% солі, потрібно взяти 50 г солі та 450 г води.

Отвечает Никулина Дарья.

Дано:

ω(солі) = 10%

m р-ну(солі) = 500 г

Знайти:

m(солі) - ?

m(води) - ?

Розв'язання:

1) m(солі) = ω * m р-ну / 100% = 10% * 500 / 100% = 50 г;

2) m(води) = m р-ну(солі) - m(солі)= 500 - 50 = 450 г.

Відповідь: Маса солі становить 50 г; води - 450 г.