Маса алюміній гідроксиду=7,8г додали ортофосфатну кислоту. Знайти масу солі. Допоможіть даю 35 балів


Ответы на вопрос

Отвечает Poluektov Alexander.

Ответ:

Маса алюміній гідроксиду дорівнює 7,8 грамів. Для того щоб знайти масу солі, необхідно знати яка саме сіль утворилась у результаті реакції. Оскільки була додана ортофосфатна кислота, можна припустити, що утворилась сіль алюміній фосфат.

Реакційне рівняння для утворення солі алюміній фосфат виглядає наступним чином:

Al(OH)3 + H3PO4 → AlPO4 + 3H2O

З рівняння видно, що одна молекула алюміній гідроксиду реагує з однією молекулою ортофосфатної кислоти. Оскільки маса алюміній гідроксиду відома, можна визначити кількість речовини, яка була додана до реакційної суміші. Для цього необхідно розділити масу на молярну масу Al(OH)3.

M(Al(OH)3) = 27.0 г/моль + 3(16.0 г/моль + 1.0 г/моль) = 78.0 г/моль

n = m/M = 7.8 г / 78.0 г/моль = 0.1 моль

Оскільки з рівняння видно, що одна молекула алюміній гідроксиду зв'язується з однією молекулою ортофосфатної кислоти, можна стверджувати, що у результаті реакції утворилось також 0.1 моль солі AlPO4.

Для того щоб знайти масу солі, необхідно помножити масу молекули солі на кількість молей.

M(AlPO4) = 27.0 г/моль + 31.0 г/моль + 4(16.0 г/моль) = 122.0 г/моль

m = n * M = 0.1 моль * 122.0 г/моль = 12.2 г

Отже, маса солі AlPO4 дорівнює 12.2 грамів.