1. До розчину солі масою 200г, де масова частка солі складає 40%, ще додали 300г води. Знайдіть

масову частку солі (%) в розчині після додавання воды. 2. До розчину солі масою 300г, де масова частка солі складає 15%, ще додали 50г солі. Знайдіть масову частку солі (%) в розчині після додавання солі.Допоможіть будь ласка ​

Ответы на вопрос

Отвечает Харитонов Даня.

1. Дано : m(раствора) = 200 г.

w(coли) = 40% = 0,4.

m(добавленной воды) = 300 г.

Найти : w(соли) в новом растворе – ?

Решение :

1) Найдëм массу соли.

m(соли) = m(раствора)*w(соли) = 200 г*0,4 = 80 г.

2) Найдëм массу нового раствора.

m(раствора) = m(старого раствора) + m(добавленной воды) = 200 г + 300 г = 500 г.

3) Найдëм массовую долю соли в новом растворе.

w(соли) = m(соли) : m(раствора) = 80 г : 500 г = 0,16 = 16%.

Ответ : 16%.

2. Дано : m(раствора) = 300 г.

w(соли) = 15% = 0,15.

m(добавленной соли) = 50 г.

Найти : w(соли) в новом растворе – ?

Решение :

1) Найдëм массу соли, которая содержится в растворе.

m(соли) = m(раствора)*w(соли) = 300 г*0,15 = 45 г.

2) Найдëм массу нового раствора.

m(раствора) = m(старого раствора) + m(добавленной соли) = 300 г + 50 г = 350 г.

Всего новый раствор содержит в себе 45 г + 50 г = 95 г соли.

3) Найдëм массовую долю соли в новом растворе.

w(соли) = m(соли) : m(раствора) = 95 г : 350 г ≈ 0,271 ≈ 27,1%.

Ответ : ≈ 27,1%.

#SPJ1