Обчислити масу розчиненої речовини, яка міститься в 2 л розчину з масовою часткою цієї речовини 5%,

якщо густина розчину становить 1, 25 г/мл.

Ответы на вопрос

Отвечает Галета Андрей.

Дано:

V р-ну(речовини) = 2 л = 2000 мл

ω(речовини) = 5%

ρ(речовини) = 1,25 г/мл

Знайти:

m(речовини) - ?

Розв'язання:

1) m р-ну(речовини) = ρ * V р-ну = 1,25 * 2000 = 2500 г;

2) m(речовини) = ω * m р-ну / 100% = 5% * 2500 / 100% = 125 г.

Відповідь: Маса речовини становить 125 г.