ДАЮ 100 баллов!!!! Маса купрум(II) ортофосфату ,добутого за реакцією між мідним купоросом CuSO4

.5H2O і достатньою кількістю натрій ортофосфату , виявилась удвічі меншою за взяту масу мідного купоросу. знайдіть відносний вихід (II) ортофосфату.

Ответы на вопрос

Отвечает Летаев Максим.

Спочатку запишемо рівняння реакції між мідним купоросом та натрій ортофосфатом:

CuSO4 . 5H2O + Na3PO4 -> Cu3(PO4)2 + Na2SO4 + 10H2O

З рівняння видно, що 1 моль мідного купоросу реагує з 1 моль натрій ортофосфату, щоб утворити 1 моль купрум(II) ортофосфату. Тому, якщо маса CuSO4 . 5H2O взята у 2 рази більша за масу купрум(II) ортофосфату, то можемо записати:

моль CuSO4 . 5H2O = 2 моль Cu3(PO4)2

З цього можна визначити відносну кількість купрум(II) ортофосфату, яка утворилася:

відносний вихід = фактична кількість / теоретична кількість = маса Cu3(PO4)2 / маса, що відповідає 1 молю CuSO4 . 5H2O

Щоб знайти масу купрум(II) ортофосфату, потрібно спочатку визначити масу CuSO4 . 5H2O, взятої для реакції. Припустимо, що маса CuSO4 . 5H2O дорівнює m грам.

Знаємо, що 1 моль CuSO4 . 5H2O має масу 249,68 г/моль (63,55 г + 32,07 г + 416 г + 518 г) і що було взято у 2 рази більше маси купрум(II) ортофосфату. Тому маса купрум(II) ортофосфату дорівнює:

маса Cu3(PO4)2 = m / 2

Тепер можна визначити відносний вихід купрум(II) ортофосфату:

відносний вихід = маса Cu3(PO4)2 / маса, що відповідає 1 молю CuSO4 . 5H2O

відносний вихід = (m / 2) / 249,68 г/моль = m / 499,36

За умовою задачі масамідного купоросу дорівнює удвічі більше маси купрум(II) ортофосфату, тому:

м = 2 * маса Cu3(PO4)2 = 2 * x

де x - маса купрум(II) ортофосфату.

Тоді:

відносний вихід = маса Cu3(PO4)2 / маса, що відповідає 1 молю CuSO4 . 5H2O

відносний вихід = x / 249,68 г/моль

За умовою відносний вихід складає 100% - 88% = 12%, тому можна записати:

x / 249,68 г/моль = 0,12

x = 0,12 * 249,68 г/моль = 29,96 г

Отже, маса купрум(II) ортофосфату, що утворилася, дорівнює 29,96 г, а відносний вихід реакції складає 12%.