Обчисліть масу аніліну який утвориться з нітробензолу з масою503 грами?​


Ответы на вопрос

Отвечает Кримський Макс.

C6H5-NO2 + 3H2 = 2H2O + C6H5-NH2

Мr(C6H5NO2)=72.06 + 5.05 + 14.01 + 32.00 = 123.12 г/моль

n(C6H5NO2)=m/M=503 г / 123.12 г/моль = 4.08 моль

C6H5-NO2 + 3H2 → 2H2O + C6H5-NH2

n(аніліну)= 2 * 4.08 моль = 8.16 моль

Mr(аніліну)=72.06 + 5.05 + 14.01 = 91.12 г/моль

m(аніліну)= n*Mr= 8.16 моль * 91.12 г/моль = 743 г

Відповідь:m(аніліну)=743г