До розчину літій карбонату масою 200 г із масовою часткою солів 3,7% додали надлишок хлоридної

кислоти. Обчисліть об'єм газу, що утворився (H.y.).​

Ответы на вопрос

Отвечает Репалова Галина.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі необхідно знати хімічну реакцію між літій карбонатом (Li2CO3) і хлоридною кислотою (HCl). Давайте спочатку складемо реакцію балансу:

Li2CO3 + 2HCl -> 2LiCl + H2O + CO2

За хімічним рівнянням, одна молекула літій карбонату реагує з двома молекулами хлоридної кислоти, утворюючи дві молекули хлориду літію (LiCl), одну молекулу води (H2O) та одну молекулу вуглекислого газу (CO2).

Знаючи масу літій карбонату (200 г) та масову частку солів (3,7%), ми можемо обчислити масу солей у розчині:

Маса солей = 200 г * (3,7 / 100) = 7,4 г

Оскільки хлоридна кислота є надлишковим реагентом, вона повністю реагує з літій карбонатом. Тому маса утвореного газу (CO2) буде пропорційною до маси літій карбонату.

Знаючи молярну масу CO2 (44 г/моль) та масу літій карбонату (200 г), ми можемо обчислити кількість молей CO2, а потім перевести це в об'єм за допомогою ідеального газового закону.

Кількість молей CO2 = маса літій карбонату / молярна маса літій карбонату

Кількість молей CO2 = 200 г / 73,89 г/моль (молярна маса літій карбонату)

Об'єм CO2 = кількість молей CO2 * об'єм молярного газу (V = n * Vm)

Об'єм CO2 = кількість молей CO2 * 22,4 л/моль (об'єм молярного газу при нормальних умовах)