Химия. БУДЬ ЛАСКА! ТЕРМІНОВО Натрій карбонат масою 31,8 г вступив у реакцію з ортофосфатною

кислотою до повної їх взаємодії. Обчисліть масу утвореної солі й об'єм газу (н. у.), що виділився​

Ответы на вопрос

Отвечает Набережных Владислав.

Ответ:

Щоб визначити масу утвореної солі та об'єм газу, спочатку знайдемо реагент в обмежувальній кількості, використовуючи хімічні рівняння та стехіометрію.

Розглянемо реакцію між натрій карбонатом (Na2CO3) і ортофосфатною кислотою (H3PO4):

3Na2CO3 + 2H3PO4 → 6NaHCO3 + Na3PO4

За рівнянням реакції видно, що на 3 молекули натрій карбонату йде 2 молекули ортофосфатної кислоти. Тому співвідношення між натрій карбонатом та ортофосфатною кислотою є 3:2.

Молярна маса Na2CO3:

Na - 22,99 г/моль

C - 12,01 г/моль

O - 16,00 г/моль

Молярна маса Na2CO3 = 2 * 22,99 + 12,01 + 3 * 16,00 = 105,99 г/моль

Тепер розрахуємо кількість речовини натрій карбонату (Na2CO3):

Маса Na2CO3 = 31,8 г

Кількість речовини Na2CO3 = маса / молярна маса = 31,8 г / 105,99 г/моль

Кількість речовини Na2CO3 ≈ 0,3 моль

За стехіометрією, в утворенні солі Na3PO4 на 3 молекули Na2CO3 йде 1 молекула Na3PO4. Отже, кількість речовини Na3PO4 буде дорівнювати 1/3 кількості речовини Na2CO3.

Кількість речовини Na3PO4 = (1/3) * 0,3 моль = 0,1 моль

Молярна маса Na3PO4:

Na - 22,99 г/моль

P - 30,97 г/моль

O - 16,00 г/моль

Молярна маса Na3PO4 = 3 * 22,99 + 30,97 + 4 * 16,00 = 163,94 г/моль

Маса Na3PO4 = кількість речовини * молярна маса = 0,1 моль * 163,94 г

Объяснение: