обчисліть масу глюкози яку можна одержати з 200 кг деревини, масова частка целюлози в якій

становить 58 %.​

Ответы на вопрос

Отвечает Исмаилов Саид.

m ((C6H10O5)n) = 200 * 58 / 100 = 116 (кг) – ЦЕЛЮЛОЗИ в деревині.

M ((C6H10O5)n) = (12 * 6 + 1 * 10 + 16 *5) * n = 162n (г/моль).

M (C6H12O6) = 12 * 6 + 1 * 12 + 16 * 6 = 180 (г/моль).

m (C6H12O6) = (116 * 180n) / 162n = (116 * 180) / 162 = 20880 / 162 = 128,89 (кг) – ГЛЮКОЗИ можна видобути.

Примітки:

C6H12O6 – глюкоза.

(C6H10O5)n – целюлоза.