На розчин етанової кислоти масою 120г з масовою часткою 0,2 подіяли натрій карбонатом. Яка маса

солі та об'єм вуглекислого газу утворилися?​

Ответы на вопрос

Отвечает Ткачёва Юля.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нCH3COOH) = 120г

w(CH3COOH) = 0,2

Найти: m(CH3COONa) - ? V(CO2) - ?

Молярні маси:

М(CH3COOH) = 12 * 2 + 1 * 4 + 16 * 2 = 60 г/моль

М(CH3COONa) = 12 * 2 + 1 * 3 + 16 * 2 + 23 = 82 г/моль

Знайдемо масу етанової кислоти у розчині:

m(CH3COOH) = m(р-нCH3COOH) * w(CH3COOH) = 120 * 0,2 = 24 г

Складемо РХР:

      24 г                                      х г                  у л

2 CH3COOH + Na2CO3 → 2 CH3COONa + CO2 + H2O

n =2 моль                                n= 2 моль        n = 1 моль

M = 60 г/моль                        M = 82 г/моль  Vm = 22,4 л\моль

m = 120 г                                 m = 164 г           V = 22,4 л

m(CH3COONa) = 24 * 164 : 120 = 32,8 г

V(CO2) = 24 * 22,4 : 120 = 4,48 л