Який об’єм води треба додати до 140 г 70%. розчину солі,щоб утворити 20% розчин цієї ж речовини?


Ответы на вопрос

Отвечает Китовский Руся.

Відповідь:Нехай об'єм води, який необхідно додати до 140 г 70% розчину, буде V (у грамах).Вихідний розчин має 70% концентрацію, тобто 70 г солі і 30 г води.Кінцевий розчин має 20% концентрацію. Так як сумарна маса розчину буде складати 140 г (70 г солі + 70 г води), то кількість солі в кінцевому розчині буде 20% від сумарної маси розчину:0.2 * 140 г = 28 г.Таким чином, у кінцевому розчині буде 28 г солі і 112 г води (140 г - 28 г).Оскільки початковий розчин містить 30 г води, нам потрібно додати V г води до 30 г, щоб отримати кінцеву кількість води, яка дорівнює 112 г.30 г + V г = 112 гV г = 112 г - 30 гV г = 82 гОтже, треба додати 82 г води до 140 г 70% розчину солі, щоб отримати 20% розчин цієї ж речовини.

Пояснення: