Під час нагрівання порошку міді з киснем масою 0. 16 г утворився купрум(I|)оксид масою 0.8 г.

Обчисліть масу міді, що прореагувала,

Ответы на вопрос

Отвечает Широка Олена.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(О2) = 0,16 г

m(CuO) = 0,8 г

Найти: m(Cu)-?

кладемо РХР:

х г           0,16 г         0,8 г

2Cu   +    O2    =     2CuO

Знайдемо кількість речовини кожного реагента:

M(CuО) = 80 г/моль  М(О2) = 32 г/моль

n(CuО) = m(CuО)/M(CuО) = 0,8/ 80 = 0,01 моль

n(О2) =  m(О2)/M(О2) = 0,16 / 32 = 0,005 моль

З РХР бачимо, що купрум(I|)оксид в надлишку, тому розрахунок ведемо по кисню  n(CuО) :  n(О2) = 2 : 1  , тобто

n(Cu) = 2n(О2) =  0,005 * 2 = 0,01 моль

M(Cu) = 64 г/моль

m(Cu) =n(Cu) * M(Cu) = 0,01 * 64 = 0,64 г

Отвечает Гущина Ангелина.
Если посчитать в калькуляторе, то 0,64+0,18=0,8 и вполне я думаю правильно я решил