На нейтралізацію одноосновної органічної кислоти масою 1,2 г затрачено 1,12 г розчину КОН. Яка це

кислота? Розпишіть рішення задачі !

Ответы на вопрос

Отвечает Харюков Антон.

Ответ:

Объяснение:

Складемо рівняння;

   1,2 г                        1,12 г

CnH2n+1COOH  +   КОН = CnH2n+1COOHК + Н2О

    х г                          56 г

х = 1,2 * 56 : 1,12 = 60 г маса  одноосновної органічної кислоти

Підставим у загальну формулу кислоти атомні маси елементів і отримаємо:

M(CnH2n+1COOH) = 12n + 2n + 1 + 12 + 32 + 1 = 14n + 46

14n + 46 = 60

14n = 60 - 46

14n = 14

n  = 1

формула кислоти: СН3СООН - оцтова кислота