Обчисліть добуток розчинності ферум (ІІ) сульфіду(5,0*10–18), якщо у 100 мл його насиченого

розчину міститься 1,97*10–8 г солі.

Ответы на вопрос

Отвечает Бойко Ксения.

Ответ:

Добуток розчинності (Ksp) визначається як добуток концентрацій іонів у насиченому розчині. У цьому випадку ми маємо сульфід заліза (ІІ), FeS.

Дані:

Концентрація сульфід-іонів (S²⁻) у насиченому розчині = 5,0 * 10⁻¹⁸ М

Концентрація іонів заліза (Fe²⁺) у насиченому розчині = 5,0 * 10⁻¹⁸ М

Для обчислення добутку розчинності знайдемо концентрацію заліза (Fe²⁺) та сульфід-іонів (S²⁻) у насиченому розчині. Використовуємо масу речовини і об'єм розчину:

Маса сульфіду заліза = 1,97 * 10⁻⁸ г

Об'єм розчину = 100 мл = 0,1 л

Концентрація (C) визначається як:

C = маса / об'єм

Концентрація сульфід-іонів (S²⁻):

C(S²⁻) = (1,97 * 10⁻⁸ г) / (0,1 л)

Концентрація іонів заліза (Fe²⁺):

C(Fe²⁺) = (1,97 * 10⁻⁸ г) / (0,1 л)

Тепер, обчислимо добуток розчинності:

Ksp = C(Fe²⁺) * C(S²⁻)

Ksp = [(1,97 * 10⁻⁸ г) / (0,1 л)] * [(1,97 * 10⁻⁸ г) / (0,1 л)]

Виконуючи розрахунки, отримаємо значення добутку розчинності (Ksp) для ферум (ІІ) сульфіду.

Объяснение: