Яка маса аргентум хлориду утворюється при взаємодії розчину хлоридної кислоти масою 130 г з масовою

часткою HCl 10 % із розчином аргентум нітрату?

Ответы на вопрос

Отвечает Дмитриева Арина.

Ответ:

Спочатку треба визначити, який саме продукт утвориться при взаємодії хлоридної кислоти (HCl) з аргентум нітратом (AgNO3). Це буде аргентум хлорид (AgCl), оскільки аргентум нітрат містить іон Ag+ (AgNO3 → Ag+ + NO3-) і утворення з HCl має на меті замінити іон NO3- на Cl-, щоб отримати AgCl:

Ag+ + Cl- → AgCl

Крім того, для визначення маси AgCl, потрібно знати, яка кількість AgCl утвориться при взаємодії. Це можна визначити, розрахувавши кількість мольових еквівалентів кожного реагента:

n(HCl) = m/M = 130 г / 36.46 г/моль = 3.56 моль HCl

n(AgNO3) = m/M = деяке число маса AgNO3 / 169.87 г/моль (молярна маса AgNO3)

Оскільки масова частка HCl дорівнює 10%, то маса HCl у 100 г розчину буде 10 г, тобто у 130 г розчину міститься:

m(HCl) = 130 г * 10% = 13 г

Тепер обчислюємо кількість мольових еквівалентів AgNO3, які містяться в цьому розчині:

n(AgNO3) = 13 г / (молярна маса AgNO3)

З отриманої кількості молярних еквівалентів AgNO3 можна побачити, що кількість Ag+ дорівнює кількості NO3-, а отже, і кількості Cl-, яка буде замінювати NO3-. Отже, кількість AgCl, що утвориться, дорівнює кількості AgNO3 (за умови повної реакції):

n(AgCl) = n(Ag+ в AgNO3) = n(NO3- в AgNO3) = n(AgNO3)

Тоді можемо визначити масу AgCl, яка утвориться, за формулою:

m(AgCl) = n(AgCl) * M(AgCl) = n(AgNO3) * M(AgCl)

Де M(AgCl) - молярна маса AgCl. Для AgCl M(AgCl) = 107.87 г/моль.

Отже, маса AgCl буде дорівнювати:

m(AgCl) = n(AgNO3) * M(AgCl) = n(HCl) * M(AgCl) = 3.56 моль * 107.87 г/моль = 384.26 г

Отже, маса аргентум хлориду, який утворюється, буде 384.26 г.

Объяснение:

Можно лучший ответ?)