1)Обчисліть масу і кількість речовини фосфор (V) оксиду, якщо в реакцію з киснем увійшло 3,1 г

фосфору. На алюміній оксид кількістю речовини 0,2 моль подіяли сульфатною кислотою. Який об’єм і кількість речовини води виділилось?

Ответы на вопрос

Отвечает Коновалов Дмитрий.

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

m(P) = 3,1 г

Найти: n(P₂О₅) - ?  m(P₂О₅) - ?

М(Р₂О₅) = 31 * 2 + 16 * 5 = 142 г/моль

Складемо РХР:

3,1 г                         х г

4Р    +     5О₂   =   2Р2О₅

n = 4 моль             n = 2 моль

M = 31 г                  M = 142 г/моль

m = 124 г                m = 284 г

m(P₂О₅) = 3,1 * 284 : 124 = 7,1 г

n(P₂О₅) = m(P₂О₅)/М(Р₂О₅) = 7,1/142 = 0,05 моль

2)

Дано:

n(Al₂O₃) = 0,2 моль

Найти: V(H₂O) - ?  n(H₂O) - ?

Складемо РХР:

0,2 моль                                        х л

Al₂O₃    +    3H₂SO₄ = Al₂(SO₄)₃ + 3H₂O

n = 1 моль                                      n = 3 моль

n(H₂O) = 0,2 * 3 : 1 = 0,6 моль

М(H₂O) = 1 * 2 + 16 = 18 г/моль

m(H₂O) = n(H₂O) * М(H₂O) = 0,6 * 18 = 10,8 г

ρ(H₂O) = 1 г/мл

V(H₂O) = m(H₂O)/ρ(H₂O) = 10,8/1 = 10,8 мл