обчислиякий об'єм сірчистого газу утвориться якщо для спалювання 8 г сірки потрібно 4,48л киснюти

об'єм сірчистого газу (н.у.), який виділяється в результаті взаємодії сірки з масою 9, 6 г з киснем об'ємом 4,48 л (н.у.)

Ответы на вопрос

Отвечает Тюренкова Милена.

Ответ:

Для розрахунку об'єму сірчистого газу (SO₂) у нормальних умовах (н.у.) можна використовувати закон Авогадро. Згідно з цим законом, об'єм одного молекулярного газу при нормальних умовах дорівнює 22,4 л.

Спершу знайдемо кількість молей сірки (S) і кисню (O₂), які беруть участь у реакції.

Маса сірки (S) = 8 г.

Маса кисню (O₂) = 9,6 г.

Молекулярна маса сірки (S) = 32 г/моль (так як атом сірки має атомну масу 32).

Молекулярна маса кисню (O₂) = 32 г/моль (так як один мільчий моль O₂ має масу 32 г).

Знайдемо кількість молей кожного з реагентів:

Кількість молей сірки (n(S)) = маса / молекулярна маса = 8 г / 32 г/моль = 0,25 моль.

Кількість молей кисню (n(O₂)) = маса / молекулярна маса = 9,6 г / 32 г/моль = 0,3 моль.

Реакційне рівняння для утворення сірчистого газу (SO₂) з сірки і кисню виглядає так:

S + O₂ -> SO₂.

З рівняння видно, що 1 моль сірки реагує з 1 молем кисню, утворюючи 1 молекулю сірчистого газу (SO₂).

Отже, кількість молей сірчистого газу (n(SO₂)) утвореного в результаті реакції дорівнює кількість молей сірки (так як обидва реагенти витрачаються повністю):

n(SO₂) = 0,25 моль.

Тепер можемо знайти об'єм сірчистого газу у нормальних умовах (н.у.) за допомогою закону Авогадро:

V(SO₂) = n(SO₂) * 22,4 л/моль = 0,25 моль * 22,4 л/моль ≈ 5,6 л.

Отже, об'єм сірчистого газу, який утвориться в результаті реакції, становить приблизно 5,6 л при нормальних умовах (н.у.).