Челики помогите по-братски Обчислити масові частки кожного елемента у сполуці а)H2SO4 б)CO2

в)Al2(SO4)3 напишите число и сколько процентов пжэ

Ответы на вопрос

Отвечает Дідушок Даша.

Відповідь:

Для обчислення масових часток кожного елемента у сполуці, спершу ми повинні визначити молекулярну масу кожного сполука та атомну масу кожного елемента.

а) H2SO4 (сульфатна кислота):

Молекулярна маса H2SO4 = (2 * маса H) + (1 * маса S) + (4 * маса O)

Маса H (водень) = 1 г/моль

Маса S (сірка) = 32 г/моль

Маса O (кисень) = 16 г/моль

Молекулярна маса H2SO4 = (2 * 1 г/моль) + (1 * 32 г/моль) + (4 * 16 г/моль) = 98 г/моль

Тепер ми можемо обчислити масові частки кожного елемента у H2SO4:

Маса H у H2SO4 = (2 * 1 г/моль) / 98 г/моль * 100% ≈ 2.04%

Маса S у H2SO4 = (1 * 32 г/моль) / 98 г/моль * 100% ≈ 32.65%

Маса O у H2SO4 = (4 * 16 г/моль) / 98 г/моль * 100% ≈ 65.31%

б) CO2 (діоксид вуглецю):

Молекулярна маса CO2 = (1 * маса C) + (2 * маса O)

Маса C (вуглець) = 12 г/моль

Маса O (кисень) = 16 г/моль

Молекулярна маса CO2 = (1 * 12 г/моль) + (2 * 16 г/моль) = 44 г/моль

Тепер ми можемо обчислити масові частки кожного елемента у CO2:

Маса C у CO2 = (12 г/моль) / 44 г/моль * 100% ≈ 27.27%

Маса O у CO2 = (2 * 16 г/моль) / 44 г/моль * 100% ≈ 72.73%

в) Al2(SO4)3 (алюміній сульфат):

Молекулярна маса Al2(SO4)3 = (2 * маса Al) + (3 * (1 * маса S + 4 * маса O))

Маса Al (алюміній) = 27 г/моль

Маса S (сірка) = 32 г/моль

Маса O (кисень) = 16 г/моль

Молекулярна маса Al2(SO4)3 = (2 * 27 г/моль) + (3 * (1 * 32 г/моль + 4 * 16 г/моль)) = 342 г/моль

Тепер ми можемо обчислити масові частки кожного елемента у Al2(SO4)3:

Маса Al у Al2(SO4)3 = (2 * 27 г/моль) / 342 г/моль * 100% ≈ 15.79%

Маса S у Al2(SO4)3 = (3 * (1 * 32 г/моль)) / 342 г/моль * 100% ≈ 28.07%

Маса O у Al2(SO4)3 = (3 * (4 * 16 г/моль)) / 342 г/моль * 100% ≈ 56.14%

Отже, масові частки кожного елемента у сполуках:

а) H2SO4: H - 2.04%, S - 32.65%, O - 65.31%

б) CO2: C - 27.27%, O - 72.73%

в) Al

Пояснення:

Отвечает Колесник Стёпа.
A) Н2S04 (сульфатна кислота):
Молекулярна маса H2504 = (2 * маса
H) + (1 * Maca S) + (4 * маса 0)
Маса H (водень) = 1 г/моль
Maca S (сірка) = 32 г/моль
Maca О (кисень) = 16 г/моль
Молекулярна маса H2504 = (2 * 1 г/ моль) + (1 * 32 г/моль) + (4 * 16 г/моль) =
98 г/моль
Тепер ми можемо обчислити масові
частки кожного елемента у Н2504:
Маса Н у Н2504 = (2 * 1 г/моль) / 98 г/ моль * 100% = 2.04%
Maca S у H2S04 = (1 * 32 г/моль) / 98 г/ моль * 100% ~ 32.65% б) СО2 (діоксид вуглецю):
Молекулярна маса С02 = (1 * маса C) +
(2 * маса 0)
Маса С (вуглець) = 12 г/моль
Маса О (кисень) = 16 г/моль
Молекулярна маса СО2 = (1 * 12 г/моль)
+ (2×16 г/моль) = 44 г/моль
Тепер ми можемо обчислити масові
частки кожного елемента у СО2:
Маса С у СО2 = (12 г/моль) / 44 г/Моль *
100% = 27.27%
Маса О у С02 = (2 * 16 г/моль) / 44 г/ моль * 100% ~ 72.73% B) Al2(SO4)3 (алюміній сульфат):
Молекулярна маса AI2(S04)3 = (2 *
Maca Al) + (3 * (1 * Maca S + 4 * Maca O))
Maca Al (алюміній) = 27 г/моль
Maca S (сірка) = 32 г/моль
Маса О (кисень) = 16 г/моль
Молекулярна маса А12(S04)3 = (2 * 27 г/ моль) + (3 * (1 * 32 г/моль + 4 * 16 г/ моль)) = 342 г/моль
Тепер ми можемо обчислити масові
частки кожного елемента у А2 (SO4)3:
Maca Al y Al2(S04)3 = (2 * 27 г/моль) /
342 г/моль * 100% = 15.79%
Maca S y Al2 (S04)3 = (3 * (1 * 32 г/
моль)) / 342 г/моль * 100% = 28.07%