При добавлении к воде массой 50 г смеси Na и Na2O общей массой 2 г образовался раствор с массовой

долей щелочи 5,4%. Найти массовую долю Na в его смеси с Na2O. Объясните, пожалуйста, как решать по пунктам и в ответе должно получиться 25 %. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Прокудина Алёна.

Ответ:

Масова доля Na = (49,892 г / (49,892 г + 0,108 г)) * 100% = (49,892 г / 50 г) * 100% = 99,784%

Объяснение:

Давайте розглянемо цю задачу по крокам.

1. Спочатку знайдемо масу NaOH у розчині. Масова доля NaOH в розчині становить 5,4%, що означає, що маса NaOH дорівнює 5,4% від загальної маси розчину. Загальна маса розчину - 2 г.

Маса NaOH = 5,4% від 2 г = 0,054 * 2 г = 0,108 г

2. Тепер знаємо, що маса NaOH у розчині становить 0,108 г.

3. Ми також знаємо, що маса добавленої суміші Na і Na2O дорівнює 50 г. Таким чином, маса Na у цій суміші:

Маса Na = Маса суміші - Маса NaOH = 50 г - 0,108 г = 49,892 г

4. Тепер ми маємо масу Na (49,892 г) і масу NaOH (0,108 г). Ми хочемо знайти масову долю Na у суміші. Масова доля обчислюється як:

Масова доля Na = (Маса Na / Загальна маса суміші) * 100%

Масова доля Na = (49,892 г / (49,892 г + 0,108 г)) * 100% = (49,892 г / 50 г) * 100% = 99,784%

Отже, масова доля Na у суміші становить приблизно 99,784%, що округляється до 100% узгоджено з правилами округлення.