Обчисліть об’єм карбон (ІІ) оксиду, що виділиться унаслідок взаємодії 1,25 моль хром (ІІІ) оксиду

і 40 г коксу

Ответы на вопрос

Отвечает Алексеева Настя.

Дано:

n(Cr2O3) = 1,25 моль

m(C) = 40 г

Знайти:

V(CO) - ?

Розв'язання:

1) Cr2O3 + 3C → 2Cr + 3CO;

2) n(C) = m / M = 40 / 12 = 3,33 моль;

3) C у нестачі, розрахунки по ньому;

4) n(CO) = n(C) = 3,33 моль;

5) V(CO) = n(CO) * Vm = 3,33 * 22,4 = 74,592 л.

Відповідь: Об'єм CO становить 74,592 л.