4.Складіть рівняння реакцій взаємодії з водою слідуючих речовин: Na2O, SO3, P2O5 і вкажіть до якого

класу відносяться одержані речовини. F. Ravix in ononu D303 Pho? ко Qure​

Ответы на вопрос

Отвечает Гирченко Стас.

Ответ:

Рівняння реакцій взаємодії з водою слідуючих речовин є такими:

Na2O + H2O = 2NaOH

SO3 + H2O = H2SO4

P2O5 + 3H2O = 2H3PO4

Одержані речовини відносяться до класу основ (NaOH) і кислот (H2SO4, H3PO4). Основи - це речовини, які у водному розчині виділяють гідроксид-йони (OH-), а кислоти - речовини, які у водному розчині виділяють гідроній-йони (H+).