до розчину масою 140 г з масовою часткою кислоти 0,4 додили воду об'мом 60 мл. яка масова частка

кислоти в новому розчині

Ответы на вопрос

Отвечает Наталенко Алексей.

Ответ:Маса кислоти у початковому розчині:

Маса кислоти = Маса розчину × Масова частка кислоти

Маса кислоти = 140 г × 0,4 = 56 г

Тепер, коли ви додаєте 60 мл води до цього розчину, маса кислоти не змінюється, тобто 56 г. Але маса розчину збільшується через додавання води.

Зараз ви можете обчислити масову частку кислоти в новому розчині. Для цього поділімо масу кислоти на загальну масу нового розчину:

Масова частка кислоти = (Маса кислоти / Загальна маса нового розчину) × 100%

Масова частка кислоти = (56 г / (140 г + 60 мл води)) × 100%

Спершу переведемо 60 мл води у масу, використовуючи густину води (приблизно 1 г/мл):

Маса води = Об'єм води × Густина води

Маса води = 60 мл × 1 г/мл = 60 г

Тепер можемо обчислити загальну масу нового розчину:

Загальна маса нового розчину = Маса кислоти + Маса води

Загальна маса нового розчину = 56 г + 60 г = 116 г

Тепер обчислимо масову частку кислоти в новому розчині:

Масова частка кислоти = (56 г / 116 г) × 100% ≈ 48,28%

Отже, масова частка кислоти в новому розчині становить приблизно 48,28%.

Объяснение: