СРОЧНО, ДАЮ 25 БАЛЛОВ!! Розв'яжіть задачі. 1. Кальцій оксид масою 50 г містить 35,7 г Кальцію.

Обчислити масову частку Кальцію в кальцій оксиді. 2. Обчислити масові частки елементів Гідрогену, Оксигену та Сульфуру в сульфатній кислоті, формула якоï Н2SО4.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кондратюк Ирина.

1. Ответ: 71,4%.

Объяснение:
Масова частка кальцію в кальцій оксиді відображає відношення маси кальцію до загальної маси речовини, виражене у відсотках. Для обчислення необхідно визначити масу кальцію відносно загальної маси кальцій оксиду:

Масова частка кальцію = (маса кальцію / маса кальцій оксиду) x 100%

Маса кальцію = 35,7 г

Маса кальцій оксиду = 50 г

Масова частка кальцію = (35,7 г / 50 г) x 100% = 71,4%

Отже, масова частка кальцію в кальцій оксиді становить 71,4%.

Реакція розкладу кальцій оксиду може бути записана як:

CaO -> Ca + O2

У цій реакції кальцій оксид розкладається на кальцій та кисень.



2. Объяснение:

Mr(H₂SO₄)=2Ar(H)+Ar(S)+4Ar(O) (записуємо відносну атомну масу елементів і вказуємо попереду елемента індекси).

Mr(H₂SO₄)=2+32+4x16=2+32+65=98 (знаходимо в ПСХЕ атомні маси, множимо на індекс і визначаємо молекулярну масу ).

Визначаємо масові частки елементів, для цього ділимо відносну масу елемента на молекулярну масу:

ω(H)=2Ar(H)÷Mr(H₂SO₄)=2÷98=0,0204

ω%(H)=ω(H)×100%=0,0204×100%=2,04

ω(S)=Ar(S)÷Mr(H₂SO₄)=32÷98=0,3265

ω%(S)=ω(S)×100%=0,3235×100%=32,65%

ω(O)=4Ar(O)÷Mr(H₂SO₄)=64÷98=0,6531

ω%(O)=ω(O)×100%=0,6531×100%=65,31%