Який об’єм повітря потрібно використати для спалювання 448 л метану? Об’ємну частку кисню в повітрі

прийняти 21%​

Ответы на вопрос

Отвечает Хмызова Алёна.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(СН₄) = 448л

w%(O₂)= 21%

Найти: V(повітря)-?

Визначимо кількість речовини СН₄

n(СН₄)=V(СН₄) /Vm = 448 : 22,4 = 20 моль

Запишемо РХР горіння метану в кисні:

20 моль

СН₄    +      2О₂   =    CO₂   +   2H₂O

n = 1 моль   n = 2 моль

n(O₂) = 20 * 2 : 1 = 40 моль

Обчислимо об’єм кисню

V(O₂) = n(O₂) * Vm = 40 * 22,4 = 896 л

Знайдемо  об’єм повітря для спалювання метану:

V(повітря) = V(O₂) : w%(O₂) * 100% = 896 : 21% * 100% = 4266,7 л