На натрій силікат кількістю речовини 0,8 моль подіяли надлишком хлоридної кислоти. Які маси

продуктів реакції? Срочно!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Дунец Лиза.

Объяснение:

Для відповіді на це питання необхідно знати рівняння реакції між натрієм силікатом та хлоридною кислотою. Це рівняння виглядає наступним чином:

Na2SiO3 + 2HCl → 2NaCl + H2O + SiO2

Згідно з цим рівнянням, одна молекула натрій силікату реагує з двома молекулами хлоридної кислоти, утворюючи дві молекули натрій хлориду, одну молекулу води та одну молекулу діоксиду кремнію.

Таким чином, якщо ми маємо 0,8 моль натрій силікату, то для його повної реакції необхідно 1,6 моль хлоридної кислоти (2 молекули на 1 молекулу натрій силікату). Оскільки ми подіяли надлишком хлоридної кислоти, то вона повністю реагує, а натрій силікат залишається в нерозчинному стані.

Маса натрій хлориду, що утворилася, дорівнює масі хлоридної кислоти, яку ми використали, тобто:

m(NaCl) = n(HCl) * M(NaCl) = 1,6 моль * 58,44 г/моль = 93,504 г

Маса води, що утворилася, дорівнює масі води у реакційній речовині натрій силікату, тобто:

m(H2O) = n(Na2SiO3) * 9H2O * M(H2O) = 0,8 моль * 9 * 18,02 г/моль = 129,744 г

Маса діоксиду кремнію, що утворився, дорівнює різниці між масою реакційної речовини натрій силікату та масою води, що утворилася, тобто:

m(SiO2) = m(Na2SiO3) - m(H2O) = 0,8 моль * (2 * 22,99 г/моль + 28,08 г/моль) - 129,744 г = 55,936 г

Отже, маса продуктів реакції складає:

m(NaCl) = 93,504 г

m(H2O) = 129,744 г

m(SiO2) = 55,936 г.

Отвечает Голубь Алина.

Дано:

n(Na2SiO3) = 0,8 моль

Знайти:

m(продуктів) - ?

Розв'язання:

1) Na2SiO3 + 2HCl → H2SiO3↓ + 2NaCl;

2) n(H2SiO3) = n(Na2SiO3) = 0,8 моль;

3) m(H2SiO3) = n * M = 0,8 * 78 = 62,4 г;

4) n(NaCl) = n(Na2SiO3) * 2 = 0,8 * 2 = 1,6 моль;

5) m(NaCl) = n * M = 1,6 * 58,5 = 93,6 г.

Відповідь: Маса H2SiO3 становить 62,4 г; NaCl - 93,6 г.