24. Виконайте обчислення для кристалогідрату CuCl2 · 2H2O i заповніть таблицю: M(CuCl2) | 2M(H2O)

|M(CuCl2 · 2H2O) w(CuCl2) w(H2O)​

Ответы на вопрос

Отвечает Гасиев Артём.

Ответ:

M(CuCl2) = 134.45 г/моль

2M(H2O) = 36.02 г/моль × 2 = 72.04 г/моль

M(CuCl2 · 2H2O) = M(CuCl2) + 2M(H2O) = 134.45 г/моль + 72.04 г/моль = 206.49 г/моль

Для обчислення масових часток (w) необхідно взнати масу кожного компонента у сполуці та загальну масу сполуки.

Маса CuCl2 = M(CuCl2) × кількість молей = 134.45 г/моль × 1 = 134.45 г

Маса H2O = M(H2O) × кількість молей = 18.02 г/моль × 2 = 36.04 г

Загальна маса сполуки CuCl2 · 2H2O = маса CuCl2 + маса H2O = 134.45 г + 36.04 г = 170.49 г

w(CuCl2) = (маса CuCl2 / загальна маса сполуки) × 100% = (134.45 г / 170.49 г) × 100% ≈ 78.80%

w(H2O) = (маса H2O / загальна маса сполуки) × 100% = (36.04 г / 170.49 г) × 100% ≈ 21.20%

Отже, масові частки компонентів у кристалогідраті CuCl2 · 2H2O складають близько 78,80% CuCl2 та 21,20% H2O.

Объяснение: