Дано 0,75 моль молекулярного хлору (Сl2,), розрахуйте: 1. Масу хлору2. Об'єм, що займе задана

кількість речовини хлору (н.у)3. Число атомів та молекул, що містяться у вихідній кількості речовини хлору.​

Ответы на вопрос

Отвечает Шевяков Сергей.

Ответ:

Для розрахунків вам знадобиться знати молекулярну масу хлору і використовувати число Авогадро.

1. Маса хлору:

- Молекулярна маса Cl2 = 2 * молекулярна маса Cl (хлору)

- Молекулярна маса Cl2 = 2 * 35.453 г/моль (молекулярна маса хлору)

- Молекулярна маса Cl2 = 70.906 г/моль

Маса хлору = Кількість молів * Молекулярна маса

Маса хлору = 0.75 моль * 70.906 г/моль

Маса хлору ≈ 53.1795 г

2. Об'єм хлору при нормальних умовах (н.у):

Умови нормалізації: температура 0°C (273 К), тиск 1 атмосфера.

Ви можете використовувати ідеальний газовий закон: PV = nRT, де P - тиск, V - об'єм, n - кількість молів, R - універсальна газова стала, T - температура у Кельвінах.

Вам потрібно перетворити температуру в Кельвіни:

Температура в Кельвінах (T) = 0°C + 273 К = 273 К

Також, R = 0.0821 л·атм/моль·К (універсальна газова стала в атмосферах).

Тепер ми можемо розрахувати об'єм (V):

V = (nRT) / P

V = (0.75 моль * 0.0821 л·атм/моль·К * 273 К) / 1 атмосфера

V ≈ 16.25 літрів

3. Число атомів та молекул у вихідній кількості речовини хлору:

Оскільки молекула Cl2 містить 2 атоми хлору, то в 0.75 моль Cl2 міститься 0.75 моль * 2 атомів = 1.5 молекул Cl2.

Далі, ми можемо використовувати число Авогадро, яке становить приблизно 6.022 x 10^23 частинок (молекул) у одній молі речовини.

Число молекул Cl2 = 1.5 молекул * 6.022 x 10^23 молекул/моль ≈ 9.033 x 10^23 молекул Cl2.

Отже, в 0.75 моль молекулярного хлору (Cl2) міститься близько 53.1795 г хлору, об'єм цієї кількості хлору при нормальних умовах становить приблизно 16.25 літрів, і в цій кількості хлору міститься приблизно 9.033 x 10^23 молекул та атомів Cl2.