На барій гідроксид подіяли розчином хлоридної кислоти масою 200 г з масовою часткою HCl 7,3%.

Обчисліть масу (г) барій хлориду, що утворився в результаті хімічної реакції. Відповідь округліть до цілих чисел.

Ответы на вопрос

Отвечает Бринчак Юля.
M(р-ра) = 200 г.
w(HCl) = 7.3 %
----------------------
Найти: m(BaCl2) - ? 
Решение:
Ba(OH)2 + 2HCl = BaCl2 + 2H2O
m(HCl) = 200 * 0.073 = 14.6 г.
M(HCl) = 36.5 г/моль
n(HCl) = 14.6/36.5 = 0.4 моль
n(BaCl):n(HCl) = 1:2
n(BaCl)2 = 0.4 / 2 = 0.2 моль
M(BaCl2) = 208 г/моль
m(BaCl2) = 0.2 * 208 = 41.6 г = 42 г. - округляю до целых чисел. 
Ответ: m(BaCl2) = 42 г.