Під час взаємодії з водою одновалентного металу масою 0,347 г виділився газ об`ємом 560 мл (н. у. )

. Визначте метал.

Ответы на вопрос

Отвечает Артемова Лиза.
Дано:
m(Me)=0,347 г
V(H2) = 560 мл = 0,56 л
Знайти:
Ме-?

n(H2)=V/Vm = 0,56 л/22,4 л/моль = 0,025 моль
2Ме + 2Н2О = 2МеОН + Н2↑
З рівняння реакції бачимо, що n(Me)=2n(H2)
n(Me)=2*0,025 моль = 0,05 моль
М(Ме) = m/n = 0,347 г/0,05 моль = 6,94 г ≈ 7 г/моль
За допомогою Періодичної таблиці хімічних елементів знаходимо хімічний елемент з відносною атомною масою 7, це - Літій
Відповідь: Літій - Li