У результаті реакцій 18 г цинку , що містить домішки, з достатньою кількістю сульфатної кислоти

виділилися 5,6 л водню . Обчислити масову частку домішок у металі.

Ответы на вопрос

Отвечает Левицкая Полина.
Дано:
m'(Zn)= 18 r
V(H2)=5,6 л
Знайти:
ω(дом)-?

n(H2)=V/Vm = 5,6 л/22,4 л/моль = 0,25 моль
М(Zn)=65 г/моль
Zn + H2SO4 = ZnSO4 + H2↑
З рівняння реакції бачимо, що n(Zn) = n(H2) = 0,25 моль
m(Zn) = n*M = 0,25 моль*65 г/моль = 16,25 г
ω(дом) = 1-m(Zn)/m'(Zn) = 1-16,25/18 = 0,097 або 9,7%
Відповідь: 9,7%