№3. У результаті реакції 9г цинку, що містить домішки, з достатньою кількістю сульфатної кислоти

виділилося 0,25 г водню. Обчисліть масову частку домішок у металі. Відповідь: 9,7% домішок.

Ответы на вопрос

Отвечает Семаш Андрій.
Дано:
m'(Zn)= 9 г
m(H2)=0,25 г
Знайти:
ω(дом)-?


М(Zn)=65 г/моль
n(Zn) = m/M = 9 г/65 г/моль = 0,13846 моль
n(H2) = m/M = 0,25 г/2 г/моль = 0,125 мольZn + H2SO4 = ZnSO4 + H2↑З рівняння реакції бачимо, що n(Zn) = n(H2) = 0,125 мольω(дом) = 1- 0,125/0,13846 = 0,097 або 9,7%
Відповідь: 9,7%