обчисліть обєм водню, який виділився при взаємодіі магнію із розщином оцтової кислоти масою 500г,

масова частка кислотив якому становить 6%

Ответы на вопрос

Отвечает Рафеева Полина.
Дано:
m(p-pa CH3COOH)= 500 r
ω(CH3COOH) = 6% или 0,06
Найти:
V(H2)-?

m(CH3COOH) = 500 г*0,06 = 3 г
М(СН3СООН) =  60 г/моль
n(CH3COOH) = m/M = 3 г/60 г/моль =  0,05 моль
Vm = 22,4 л/моль
2CH3COOH + Mg = (CH3COO)₂Mg + H₂↑
Из УХР ⇒ n(H2)=0,5n(CH3COOH)
n(H2) = 0,5*0,05 моль = 0,025 моль
V(H2)=n*Vm = 0,025 моль*22,4 л/моль = 0,56 л
Ответ: 0,56 л