17. Яку масу етилового естеру оцтової кислоти можна добути з 120 г оцтової кислоти і спирту, якщо

масова частка практичного виходу естеру становить 90% від теоретично можливого?

Ответы на вопрос

Отвечает Чернова Александра.
CH3COOH + C2H5OH = CH3COOC2H5 + HOH

120/60 = y/88

y = (120*88)/60 = 176 г — теоретический выход

ŋ = 90% ==> m(CH3COOC2H5) = (176/100)*90 = 158.4 г