Обчисліть масу ортофосфатної кислоти (в грам) що утворилося при взаємлдії фосфор(V)оксиду з водою

масою 27г

Ответы на вопрос

Отвечает Крахмальный Алексей.

дано

m( H2O) = 27 g

------------------------

m(H3PO4)-?

P2O5+3H2O-->2H3PO4

M(H2O) = 18 g/mol

n(H2O) = m/M = 27 / 18 = 1.5 mol

3n(H2O) = 2n(H3PO4)

n(H3PO4) = 2*1.5 / 3 = 1 mol

M(H3PO4) = 98 g/mol

m(H3PO4) = n*M = 1*98 = 98 g

ответ 98 г