Обчисліть об'єм газу ( н. у. ) , що виділяється при взаємодії аміноетанової кислоти масою 15 г. з

натрій карбонатом . Пожалуйста , очень срочно!

Ответы на вопрос

Отвечает Демидова Наталья.

дано

m(NH2CH32COOH) = 15 g

+Na2CO3

--------------------------------

V(CO2)-?

2NH2CH2COOH+Na2CO3-->2NH2CH2COONa+H2O+CO2

M(NH2CH2COOH) = 75 g/mol

n(NH2CH2COOH) = m/M = 15 / 75 = 0.2 mol

2n(NH2CH2COOH) = n(CO2)

n(CO2) = 0.2 / 2 = 0.1 mol

V(CO2) = n*Vm = 0.1 * 22.4 = 2.24 L

ответ 2.24 л