На амоній сульфат маса якого 52,8 г подіяли розчином у якому містилось 0,9 моль KOH. Обчисліть і

вкажіть , який об‘єм газу(н.у.) виділився під час реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Данька Данька.

дано

m((NH4)2SO4) = 52.8 g

n(KOH) = 0.9 mol

----------------------------

V(NH3)-?

(NH4)2SO4+2KOH-->K2SO4+2NH3+2H2O

M((NH4)2SO4)= 132 g/mol

n(NH4)2SO4 = m/M = 52.8 / 132 = 0.4 mol

n((NH4)2SO4) < n(KOH)

n((NH4)2SO4) = 2n(NH3)

n(NH3) = 2*0.4 = 0.8 mol

v(NH3) = n(NH3)*Vm = 0.8 * 22.4 = 17.92 L

ответ 17.92 л