Який об’єм водню (н.у.) виділиться в результаті взаємодії 46 г натрію з необхідною кількістю

гліцеролу?

Ответы на вопрос

Отвечает Морозов Виктор.

Ответ:  22,4 л (дм³)

Дано:

m(Na) = 46 г

Знайти:

V(H2)-?

Объяснение:

CH2OH                 CH2ONa

|                               |

CHOH  + 2Na =>   CHONa     + H2

|                               |

CH2OH                  CH2OH

n(Na) = m/M = 46 г/23 г/моль = 2 моль

З РХР бачимо, що n(H2)=0,5n(Na)

n(H2) = 0,5*2 моль = 1 моль

V(H2) = n(H2)*Vm = 1 моль*22,4 л/моль = 22,4 л

Відповідь: 22,4 л