Обчисліть масову частку барій гідроксиду в розчині, що одержали при розвинені 1,2 г барій оксиду в

50г води.

Ответы на вопрос

Отвечает Саая Камилла.

Варто звернути увагу на те, що задача ускладнюється тим, що в процесі розчинення відбувається хімічна реакція. Напишемо її

BaO + H₂O = Ba(OH)₂

Зразу порахуємо масу кінцевого розчину: m(BaO) + m(H₂O) = 1.2 + 50 = 51.2 г

Рахуємо кількість речовини барій оксиду

n(BaO) = m(BaO) / M(BaO) = 1.2 / 153 = 0.0078 моль

За рівнянням реакції, стільки ж утворюється і барій гідроксиду. Тому можемо порахувати його масу

m(Ba(OH)₂) = n(Ba(OH)₂) * M(Ba(OH)₂) = 0.0078 * 171 = 1.334 г

Тепер можемо порахувати масову частку барій гідроксиду

w(Ba(OH)₂) = m(Ba(OH)₂) / m(розчину) = 1.334 / 51.2 = 0.026 або 2.6%