Визначте масову частину кристалізаційної води в глауберовій солі, формула якої Na2SO4x10H2o??????


Ответы на вопрос

Отвечает Смоленская Ника.

Дано

Na2SO4 * 10H2O

Решение

Mr(Na2SO4 * 10H2O) = Mr = Mr(Na2SO4) + 10Mr(H2O) = 2Ar(Na) + Ar(S) + 4Ar(O) + 10(2Ar(H) + Ar(O)) = 2 * 23 + 32 + 4 * 16 + 10(2 * 1 + 16) = 322

w(H2O) = 10Mr(H2O) / Mr = 180 / 322 = 0.5590 = 55.9%

Ответ: 55.9%