При спалюванні вуглеводню кількістю речовини 0,1 моль утворився 0,5 моль карбон(ІV) оксиду і вода

об’ємом 10,8 мл. Виведіть молекулярну формулу сполуки. У відповіді вкажіть суму індексів

Ответы на вопрос

Отвечает Козиренко Снежана.

n реч=0,1 моль

n СО2=0,5 моль

V Н2О=10,8 мл

D(Н2)=23

формула?

1.Знаходимо кількості всіх речовин n=m/M, m=n*М

  n реч=0,1 моль

n СО2=0,5 моль, n С=0,5 моль, m С=0,5*12=6 г

n Н2О=10,8*1/18=0,6 моль, n Н=1,2 моль, m Н=1,2 г

2.Знаходимо масу вуглеводню m= 6 г С+ 1,2 г Н=7,2 г

3.Записуємо співвідношення кількостей речовин і виводимо коефіцієнти в рівнянні горіння

n СхНу: n СО2 : n Н2О =0,1:0,5:0,6=1:5:6  

СхНу + (х+у/4)О2=5СО2 + 6Н2О

С5Н12,

Молярна маса М СхНу=7,2/0,1=72, М С5Н12=5*12+12=72, це пентан.

Сума індексів 5+12=17