Визначте молекулярну формулу алкену з відносною густиною за вуглекислим газом 2,55


Ответы на вопрос

Отвечает Жебалов Илья.

Дано

CxHy

y = 2x

D(CO2) = 2.55

Решение

Mr(CxHy) = D(CO2)M(CO2) = 2.55 * (12 + 2 * 16) = 2.55 * 44 = 112

Mr(CxHy) = xAr(C) + yAr(H) = 12x + y = 12x + 2x = 14x = 112

14x = 112

x = 8

y = 2 * 8 = 16

C8H16

Ответ: C8H16