7. Обчисліть масу 60 %-го розчину натрій гідроксиду, потрібного для взаємодії з фено- лом, що

утворився з бензену об’ємом 100 мл (густина бензену становить 0,8 г/см3 ).

Ответы на вопрос

Отвечает Пинкас Настя.
Дано: w(NaOH)=60% V(C6H6)=100 мл p(C6H6)=0.8г/мл Найти:m(NaOH)(раствора)=? Решение: C6H6+Cl2=C6H5Cl C6H5Cl+NaOH(водный)=C6H5OH+NaCl C6H5OH+NaOH=C6H5ONa+H2O v(C6H6)=V(C6H6)*p(C6H6)/M(C6H6)=100*0.8/78=1.03моль v(C6H6)=v(C6H5Cl)=v(C6H5OH)=v(NaOH)=1.03моль m(NaOH)=v(NaOH)*M(NaOH)=1.03*40=41.2г m(NaOH)(р-р)=m(NaOH)/w(NaOH)=41.2/0.6=68.67г Ответ: а) m(NaOH)(р-р)=68.67г