Який о'єм газу виділиться при взаємодії крейди з 146 г хлоридної кислоти з масовою часткою аш хлор

10 процентів

Ответы на вопрос

Отвечает Шайгарданова Камилия.

Дано:

W(HCl)-10% ;m (CaCO3)-146г

Знайти: V (HCl) i V(CaCO3)

Розв'язок: CaCO3+2HCl 1.1)M(CaCO3+HCl)= 100+73=173г/моль

2)W=m(CaCO3)/10*100%

3) m=10*146/100=15г

4 100 г CaCO3 мітиться в 173г/моль

15г міститься в х

х= 15*173/100= 26г

2.v=m/M 1) v(CaCO3)= 146/100=1.5 моль ;2) v(HCl)= 26/36.5=0.7моль

3. V= V"m" * v

1)V(CaCO3)=22.4*1.5=33.6

2) V(HCl)= 22.4*0.7=16

Від-дь: 33.6 і 16